Wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim

Adres: Plochad Truda 4 (mapa Google)

Pałac Mikołajewski został zbudowany w 1853 – 1861 r. przez słynnego architekta A. Stakenshneidera i pierwotnie służył jako rezydencja syna cara Mikołaja I.  Po rewolucji w 1917 r. pałac był własnością zwykłych ludzi i przedstawicieli związków zawodowych. Zgodnie z komunistyczną tradycją Pałac Mikołajewski został przemianowany na Pałac Pracy.

Jest to wspaniały budynek w stylu klasycystycznym z wielkim i imponującym holem. Obecnie w pałacu odbywają się słynne koncerty rosyjskiego folkloru, które z pewnością podkreślają wspaniałe wnętrze tego niesamowitego pałacu.

Podczas wieczoru folklorystycznego w Pałacu Mikołajewskim «Poczuj się Rosjaninem» będą mieli Państwo niepowtarzalną okazję zapoznania się z historią i kulturowymi tradycjami Rosji! Na wejściu w eleganckich korytarzach klasyczny kwartet gra piękne melodie wieku XVIII, dwie wspaniałe panie w crinolines i przystojny dżentelmen w peruce witają gości na schodach Gali w Pałacu. 

 Pokaz jest prezentowany przez trzy profesjonalne zespoły folklorystyczne:

 «Kwartet Peters» kwartet wokalny. Klasyczne wykonanie pieśni ludowych, romansów rosyjskich pieśni lirycznych i prawosławnych.

 «Majdan» jest to grupa taneczno-wokalna Kozaków utworzona w 1992 przez honorowego artystę V. Dracheva. Grupa umiejętnie oddaje na scenie pieśni kozackie i tańce w ich oryginalnej formie.

 «Gwiazdy St.Petersburga» jest to grupa taneczna. Tancerze są absolwentami wiodących szkół choreografii w Rosji. Jej repertuar obejmuje liryczne tańce rosyjskiej północy, tańce Kozaków, taniec «Uralu» i «Syberii» z ich subtelnym humorem. Widzowie w każdym wieku docenią nie tylko zdolność wykonawców do przekazania rosyjskiego kolorytu na scenie, ale również ich najwyższe umiejętności akrobatyczne i zapierające dech w piersiach skoki.

 Pokaz składa się z dwóch części (2 x 45 minut) i trwa do 1 godziny 50 minut, w tym przerwa z poczęstunkiem, podczas której oferowane są owoce, koreczki z kawiorem czerwonym, szynką, salami rosyjskim, serem, wódka, szampan, wino czerwone, woda mineralna, sok.