Porady

Oto  niektóre porady praktyczne dla turystów indywidualnych,  mogą pomóc Państwu i  obniżyć koszt pobytu w Petersburgu (prawdę mówiąc Petersburg jest dość drogim miastem)

 1)Tym osobom, które chcą naprawdę zwiedzić muzea Petersburga radzę przyjechać nie w okresie „białych nocy”, lecz wiosną lub jesienią. Najlepszym okresem ze względu na pogodę i ceny jest koniec kwietnia lub wrzesień.

Ceny za hotele lub mieszkania są dużo niższe  niż latem. Oprócz tego można spokojnie bez kolejki zwiedzać wszystkie muzea, można bez problemu znaleźć przewodnika polskojęzycznego (to jest bardzo trudno latem, zwłaszcza w czasie Białych Nocy, bo brakuje profesjonalnych przewodników polskojęzycznych) po mieście.


Kolejka do Ermitażu ze strony Placu Pałacowego


Kolejka do Ermitażu ze  strony wewnętrznego podwórka


Kolejka do Pałacu Katarzyny w Carskiem Siole 


Kolejka do  Wielkiego Pałacu w Peterhofie

2)Warto przyjechać z przyjaciółmi lub z rodziną, w każdym razie małą grupą, koszt zakwaterowania jest tańszy, można pozwolić sobie zarezerwować mały autokar z przewodnikiem (dla 2 osób to jest dość drogo).

3) Bardzo polecam zakwaterowanie w mieszkaniach, nie w hotelu. Ale to jest interesujące dla grup od 4 osób i więcej i nie w sezonie turystycznym.

 4) Jeśli jest możliwość zorganizowania grupy, to radzę zwrócić się w Polsce do agencji usług transportowych, samodzielnie zarezerwować autokar i w ten sposób można zmniejszyć koszt pobytu w Petersburgu unikając pośrednictwa biura turystycznego.

 

 

Zobacz księgę gości