Sankt-Petersburg bez wizy

W ostatnich latach istnieje możliwość zwiedzania Petersburgu bez wizy , ale to dotyczy wyjątkowo turystów korzystających z promów St. Peter Lines i  przebywających w Rosji do 72 godzin.  

Podróżując z St Peter Lines do portu w Petersburgu, nie jest wymagana wiza pod warunkiem, że wykupisz wycieczkę objazdową wokół miasta Petersburg polecaną przez St Peter Line. (w rzeczywistości to jest formalność,  chodzi o 25 euro od osoby , placi sie to w momencie rejestracji na promy i można sobie wychodzić swobodnie do miasta, dotyczy to nie tylko wycieczek grupowych, ale również tusystów indywidualnych)

All passengers travelling on board from Stockholm, Helsinki or Tallinn to St. Petersburg are required to present a passport before entering the ship. All passengers travelling visa free have to reserve sightseeing program in St. Petersburg in advance. The most affordable way is purchasing city bus shuttle service offered by ST PETER LINE Mandatory shuttle bus ticket’s price is 25€ for adults and 12,5€ for children (0-12 years). Visa-free travelling concerns all passengers. If a passenger arrives from outside the Schengen area, the passenger must have a multiple entry Schengen visa to enter back to Sweden, Finland or Estonia after the cruise.

Operator St. Peter Lines oferuje połączenia promowe miedzy  Petersburgiem, Helsinkami, Tallinnem i Sztokholmem.

St. Peter Line posiada dwa wysokiej klasy statki — Princess Maria i Princess Anastasia. Promy  są bardzo dobrze wyposażone i posiadają  szeroki zakres usług, jak: kasyno, bary, restauracje, sauna, sklepy wolnocłowe.

Prom — “Princess Maria”

 

Kierunek Wyjazd Przyjazd
Sankt-Petersburg — Helsinki 19:00 -
- 08:00
Helsinki-Sant-Petersburg 18:00 -
- 09:30

 

Prom “Princes Anastasia”

 

Kierunek Wyjazd Przyjazd
Sankt-Petersburg-Helsinki 19:00 -
- 08:00
Helsinki-Stokholm 16:00 -
- 08:00
Stokholm-Tallinn 18:00 -
- 11:30
Tallinn-Sankt-Petersburg 19:00 -
- 09:30

 

 Ceny biletów zależą od sezonu, klasy kabiny. Nieraz St. Peter Line oferuje zniżki do 50 — 70%, przy tym nie zobiawizując kupować posiłki  na statku , co znacząco obniża koszt rejsu (normalnie sniadanie (bufet) kosztuje 12 euro od osoby, kolacja (buffet) — 27 euro od osoby).

Więc istnieją różne możliwości kombinowania trasy. Można dolecic samolotem do Helsinek ( latają tam  samoloty różnych tanich linii lotniczych) , później promem do Sant-Petersburgu, w Petersburgu zostać  2, 5 dnia i znów z powrotem  promem do Helsinek , z Helsinek wylecić do Polski.  Można rownież startować z Talinna.